Centrum Edukacji Oskar - Przedszkola, Szkoła Podstawowa, Liceum Dla Młodzieży i Dorosłych

« Powrót
Święto PATRYKA na Święto Wiosny 20 maj 2011

„Święto Patryka na Święto Wiosny” to impreza, która zorganizowana została przez zespół placówek edukacyjnych Centrum Edukacji „OSKAR”, BNP Paribas Bank oraz Przedszkole „PATRYK”.

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Olsztyn Pan Piotr Grzymowicz
Patronat medialny: TVP Olsztyn

Impreza miała na celu:
- uczczenie nadejścia wiosny,
- uczczenie Dnia Św. Patryka,
- popularyzację dokonań przedszkola na forum publicznym,
- popularyzację przedszkola wśród dzieci i rodziców,
- integrację społeczności lokalnej,
- aktywne, rodzinne spędzanie czasu,
- popularyzację przedszkolnego programu edukacji komunikacyjnej.

Termin trwania imprezy: 31.03.2011 – 01.04.2011

Pierwszy dzień (31.03.2011) poświęcony był na przegląd małych form teatralnych. Udział w przeglądzie mogły zgłaszać wszystkie przedszkola, do których wysłano zaproszenia. Przewidziano formę konkursową.

Drugi dzień (01.04.2011) rozpoczął się o godz. 9:30 wizytą przedstawicieli dzieci
i rodziców u Pana Prezydenta. Dzieci wręczyły własnoręcznie zrobiony upominek dla Pana Prezydenta. O godz. 10:00 Prezydent spotkał się z przedszkolakami przed Ratuszem. Dzieci odśpiewały piosenkę o „PATRYKu”. Prezydent przekazał symboliczne klucze do miasta. Ok. godz. 10:15 rozpoczął się przemarsz barwnego korowodu spod Ratusza do Wysokiej Bramy i dalej wokół olsztyńskiej starówki.  Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie i bezpieczeństwie ruchu drogowego. Korowód skończył swój przemarsz pod sceną przy Bibliotece Miejskiej na Starym Mieście. Na scenie nastąpiło ogłoszenie wyników przeglądu małych form teatralnych, który odbył się poprzedniego dnia. Deszcz przedwczesnie zakończył imprezę ale dzieci były szczęśliwe i pełne wrażeń.